NINA BONDARENKO W POLSCE

NINA BONDARENKO
"aussie dog guru", kształci psy serwisowe w Canine Partners
opracowała "Puppy Education System",
w wolnych chwilach gra na bębnach i rysuje ...

Nina Bondarenko – "aussie dog guru", australijka, mieszkająca obecnie w Anglii gdzie pełni rolę dyrektora programowego w organizacji "Canine Partners" , zajmującej się szkoleniem psów serwisowych.
Nina wyszkoliła PSA TYSIĄCLECIA (millenium dog) – psa serwisowego o imieniu Endal, który zdobył również Złoty Medal PRO-DOG dla "Psa Roku" oraz tytuł "Psa Serwisowego Roku 2001". Endala pokazywano w telewizji od Japonii do Australii, zwłaszcza w USA w telewizji CNN, oraz w programie "Believe it or Not" i kanadyjskim "Dogs with Jobs".
Nina Bondarenko opracowała unikatowe podejście szkoleniowe: metodologię, techniki oraz teorię w zakresie szkolenia i rozwoju psa serwisowego. Na ich bazie stworzyła System Szkolenia Szczeniąt (Puppy Education System), który w marcu 2004 r. na zaproszenie monarchini, zaprezentowała Jej Królewskiej Mości Elżbiecie II. Przeprowadzony pokaz wzbudził tak duże zainteresowanie królowej, że ustalony został kolejny termin prezentacji.

 DZIAŁALNOŚĆ EDUKACYJNA

Niina Bondarenko prowadzi szeroką działalność edukacyjną:

  • organizuje seminaria dla policjantów w Wielkiej Brytanii i innych państwach europejskich w zakresie pozytywnych i behawioralnych technik szkoleniowych,
  • prowadzi warsztaty organizowane przez Stowarzyszenie Szkoleniowców Psów Domowych (APDT) w USA, Australii i Wielkiej Brytanii,
  • współtworzy w ITV cotygodniowy program "Barking Babes", w którym rozwiązuje problemy behawioralne u psów i innych zwierząt.

 WSPÓŁPRACA

W 2004 r. w ośrodku szkoleniowym Canine Partners w Anglii Nina Bondarenko gościła kadrę Śląskiego Centrum Kynologicznego PRESTOR. Podczas sesji treningowych dzieliła się wiedzą i doświadczeniem prezentując techniki szkoleniowe stosowane podczas prowadzonych przez nią zajęć. Pobyt w siedzibie Canine Partners związany był z kooperacją w ramach projektu "IDOL", w którym Nina Bondarenko zgodziła się pełnić rolę eksperta zewnętrznego, oceniającego produkty wypracowane przez konsorcjum.W styczniu w 2006 roku została zaproszona do Polski przez promotora projektu "IDOL" do udziału w międzynarodowej konferencji "Osoby niepełnosprawne w społeczeństwie wiedzy". Podczas konferencji Nina Bondarenko dokonała prezentacji osiągnięć organizacji Canine Partners oraz przeprowadziła pokaz z psami Śląskiego Centrum Kynologicznego PRESTOR.


 2016
 
*Aktualności dostępne na stronie FB ( TUTAJ )


*Starsze wydarzenia:
 więcej...
*
 więcej...
 
© 2005 PRESTOR, Wszelkie prawa zastrzeżone. EDYTOR
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews