SZKOLENIE PSÓW MYŚLIWSKICH

INFORMACJE OGÓLNE


Pies odbiera świat na poziomie molekularnym - cząsteczki zapachowe, które do niego docierają nie są dla nas ludzi, w jakikolwiek sposób zauważalne. Na tym tle dochodzi często do nieporozumień - nie potrafimy zinterpretować zachowania psa, często upraszczamy jego działanie, posądzając o niesubordynację wynikającą z lenistwa lub braku dostatecznego wyszkolenia. Nie zdajemy sobie wówczas sprawy, że pies być może rozwiązuje problem związany z zapachem, którego, w przeciwieństwie do nas - jest świadomy.

Psy myśliwskie mają wybitny węch - chętnie się nim posługują analizując sytuacje czy orientując się w przestrzeni. W powiązaniu z ich temperamentem oraz inteligencją, zmysł węchu może przysporzyć wielu  problemów niedoświadczonemu właścicielowi psa rasy myśliwskiej. U podstaw bowiem wielu decyzji podejmowanych przez psa leży zapach...

Fascynacja psem oraz jego światem sprowokowała nas do studiowania jego sposobu postrzegania otoczenia, a zwłaszcza analizy zapachów, która odgrywa priorytetowe znaczenie w odnajdywaniu się w sytuacji. Początkowo zajmowaliśmy się tylko treningiem psów na śladzie człowieka - przygotowując je do egzaminów oraz zawodów. Z czasem, nasze zajęcia uległy sprofilowaniu - głównie z uwagi na biorące w nich udział psy myśliwskie, które zyskiwały na coraz większej popularności. Obecnie seminaria, wykłady oraz warsztaty z zakresu tropowania są stałym punktem w naszej ofercie, również wyjazdowej - związanej ze spędzaniem wolnego czasu z psem.


 2016
 
*Aktualności dostępne na stronie FB ( TUTAJ )


*Starsze wydarzenia:
 więcej...
*
 więcej...
 
© 2005 PRESTOR, Wszelkie prawa zastrzeżone. EDYTOR
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews