PSIE PRZEDSZKOLE (PP)

Pierwszy rok życia psa jest najważniejszy w kształtowaniu jego charakteru i „programowaniu” jego późniejszych zachowań. Zaniedbania w tym okresie niejednokrotnie są trwałe w skutkach i często wiążą się z nieumiejętnością nawiązywania poprawnych relacji tak z psami jak i z opiekunem.

Budowa mózgu psa wyznacza model zachowań charakterystycznych dla danej rasy. Należy jednak pamiętać, że ostateczny wzorzec osobniczy jest ukształtowany również przez czynniki zewnętrzne, które odgrywają istotną rolę w procesie rozwoju czyli w definiowaniu, jaki będzie nasz pies. Psie Przedszkole odgrywa w tym zakresie poważną rolę gdyż:
  • pies stosunkowo szybko poznaje korzyści wynikające ze współpracy z człowiekiem co uczy zaufania i podnosi atrakcyjność kontaktu z właścicielem,
  • jeśli pies przejawia zachowania problematyczne – trener zwróci na nie uwagę i wskaże rozwiązania, które wdrożone we wczesnym okresie rozwoju zwiększą szanse na powodzenie działań,
  • wczesna edukacja szczeniąt powoduje, że „programujemy” psie zachowania od razu właściwie tzn. wiemy, na czym nam zależy i te reakcje wzmacniamy co oznacza, że w trakcie szkolenia unikamy kary – gdyż potrafimy przeciwdziałać zachowaniom niepożądanym.

Kurs rozpoczyna wykład.

:: PROGRAM
:: INFORMACJE ORGANIZACYJNE
:: ZAPISY
 

 2016
 
*Aktualności dostępne na stronie FB ( TUTAJ )


*Starsze wydarzenia:
 więcej...
*
 więcej...
 
© 2005 PRESTOR, Wszelkie prawa zastrzeżone. EDYTOR
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews